DAYBRAKERS

Vampiirimaailm imdb`s.

USA

2009

lavastajad vennad Spierigid

osades Ethan Hawke, Willem Dafoe, Claudia Karvan jt

On aasta 2019. ja ülemaailmne Videvikumaania on läinud üle käte. Suurem osa elanikkonnast on muutunud vampiirideks ja inimkond on väljasuremisohus. Kuid hädas pole ainult vähesed alles olevad inimesed vaid ka vampiirid, sest “pole inimesi, pole verd”. Nii proovib suur vampiirikorporatsioon erinevaid viise vere tootmiseks: inimeste lüpsmine a la Matrix, kunstvere valmistamine ja nii edasi. Kogu selle protsessi eest kannab hoolt vampiir nimega Edward, kellel endal on kogu vampiiripasast kopp ees(Mille kuradima pärast on vampiirifilmi peategelase nimi Edward nagu ühel teisimelisi hullutaval vampiiripoisil. Lõhnab odava populaarsuse otsimise järele). Varsti tulevad mängu ambudega vampiire tapvad inimesed eesotsas Dafoega, kellega Ets lööb kampa ja mutanteerunud vampiirid.

Idee vampiirimaailmast, kus päeval on tänavad inim- ja vampiiritühjad ning alles öösel tulevad teravhambad oma kodudest välja, et elada tavalist elu, on mõnusalt värske. Ka filmi esimene kakskolmandik oma liigtarbimise sotsiaalkriitilise tausta ja mõõduka märuliga on mõnus. Kuid ühel hetkel kaob kogu värskus ja filmi mattub tuhandeid kordi nähtud valemi alla, kus esmapilgul halvad tegelased muutuvad heaks, head muutuvad halvaks, kuri lõpuboss saab teenitud palga oma surma näol ja head sõidavad vanakooli Ameerika autoga päikeseloojangusse. Potensiaaliga vampiirifilm, mis lõppeks muutub vaadatavaks popkornikaks.

Advertisements

2 Responses to “DAYBRAKERS”

  1. copy + paste + translate otse imdb’st? 😀 Kas sa ei arva et kui sa nii palju filmi sisust kirjutad, et sa rikud filmi neile kes seda pole veel näinud ära? Kas sa ikka ise oled seda näinud? ma olen, vaata mu blogi siis 😛

  2. kadrisoomes Says:

    keegi ei sunni ju sind seda blogi lugema

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: