IT`S COMPLICATED

See on keeruline imdb`s

Ameerika Ühendriigid

2009

lavastaja Nancy Meyers.

osades Meryl Streep, Alec Baldwin, Steve Martin, John Krasinski jt.

Sattusin ühel õhtupoolikul lugema säherdust nähtust nagu Õhtulehe filmiblogi, kus härrasmees nimega Viljar Voog lajatas filmile See on keeruline stiilis “Seda filmi suudaksid nautida ainult purjus keskealised naised, kui nemadki”. See jutt tuli mulle meelde, kui ma kinotooli istusin. Lisaks oli peale minu kinosaalis ainult (valdavalt keskealised) naised ja 2 särava jopega meigitud meest. Kõik vihjas sellele, et tulemas on üks piinarikas kinoõhtu.

Jane (Streep) on üksikema, kes avastab, et ta kolm last on suureks kasvanud ja ta hakkab üksikuks jääma. Soola haavadele viskab ka eks-mees Jake (Baldwin), kes laveerib ringi oma uue verinoore latiinonaisega. Kuid ühel õhtul saavad 10 aastat lahus olnud Jake ja Jane juhuslikult hotellibaaris kokku, ajavd juttu, joovad alkoholi, tantsivad ja lõppeks lõpetavad voodis. Jake paneb hommikul käe naise jalgevahele sõnadega “Home, sweet home”. Kuid Jane ellu ja südamesse on tunginud arhitekt Adam (Martin)…

It`s complicated on tõepoolest puhtakujuline menopausfilm: eluterve naine, kellel on oma äri, ilusad lapsed, ilus maja koos ilusa aiaga, toredad sõbrannad ja kõik muud asjad, mis 45+ naisi pöördesse ajavad. Kuid samas on film ka minusugusele töllile hea vaadata. Esiteks olid muidugi näitlejatööd suurepärased. Streep on Streep, eksole. Ta võiks ka 2.14 neegerkorvpallurit usutavalt ja kaasahaaravalt mängida. Aga Alec Baldwin ja Steve Martin näitasid, et neid veel täiesti maha kanda pole mõtet. Just Baldwinis oli metsikult särtsu- ju on talle säherdune munn mees olemine tuttav teema. Erilise respekti saab ka Kontorist tuule tiibadesse ja kaenla alustesse saanud John Krasinski, kellel ütles filmis umbes 10 lauset ja kõik olid naljakad. Üldse on film üllatavalt naljakas- no tee või tina, aga kivi tegev ja pilve jääv Meryl Streep on naerutav. Helge, valgetes toonides (ja mitte selles mõttes, et terve kahe tunni ajal polnud ekraanil mitte ühtegi mustanahalist inimest) ja üllatavalt vaadatav film.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: