PERCY JACKSON & THE OLYMPIANS: THE LIGHTNING THIEF

Perseus Jaakson ja olümplased: välguvaras

USA

2009

lavastaja Chris Columbus

osades mingid imelikud noornäitlejad ja lisaks Pierce Brosnan, Uma Thurman, Sean Bean ja teised.

Härri Potter USA moodi. Getokoolis käiv Percy saab ühel päeval ootamatult teada, et ta on Poseidoni poeg ja teda süüdistatakse Zeusi välgu varastamises. Percy on suures hädaohus, sest kogu mütoloogia tahab temalt välku (mida tal pole) kätte saada ja nii pagendatakse nooruk “Pooljumalate laagrisse”.

Remark: Arvestades seda, et seal laagris oli rohkem inimesi kui Antsla laadal, siis võib järeldada, et turvaseks jumalate seas päris in veel pole.  Percy Jacksoni järg võiks rääkida sellest, kuidas Poseidon saab urkabaarist korjatud naiselt HIVi ja Percy läheb oma kasuisa letaalsele haigusele ravi otsima.

Igatahes põgeneb Percy koos sõbranna ja iga noortefilmi kohustusliku neeger-sidekickiga laagrist ja kamp läheb üheskoos roadtripile läbi Ühendriikide, et Percy süüst puhtaks pesta.

Kõigepealt peab alustama sellest, et nii mannetut näitlemist pole ma ammu näinud.

(Stseen: Percy ärkab peale paaripäevast teadvuseta olekut ärkvele ja neeger-sidekick Grover räägib noormehele šokeerivaid uudiseid)

Grover: Hea, et sa ärkvel oled, sa olid mitu päeva teadvuseta

Percy:

Grover: Mul on sulle hea uudis, sa oled pooljumal

Percy:

Grover: Ja mul on sulle ka üks paha uudis- su ema on surnud.

Percy:

(läheb 10 sekundit mööda ema surmateatest)

Percy: Mmm, kes see kena beib seal on?

Keegi isegi ei üritanud filmis näidelda. Uma Thurman madupeana oli kohutavalt piinlik nagu ka Sean Bean ja Steve Coogan. Ainult Pierce Brosnan leidis “ülakeha kodutu mees-alakeha hobune” rolli mängides endale väärilise rolli. Palju õnne Pierce.

Häirivaim asi kogu filmi juures oli räme Hail Ameerika rõhutamine- Hades elab Hollywoodi all, Medusa kuskil Nashvilles, Zeus Empire State Buildingu tipus ja nii edasi. Mida kuradit? Miks peaks värav Olümposesse avanema Empire kuradima Buildingu katuselt.

Mul oli filmiga veel omalaadne probleem. Kuna ma samal ajal lugesin Fear and Loathing in Las Vegase raamatut, siis ühel hetkel muutus kogu härripotterlik lastefilm minu jaoks noorte narkosõltlaste American Dreami otsinguteks, kus ohtralt psühhotroopseid ained tarbides sõideti põiki üle Ameerika. Vahepeal läksid vihjed narkootikumidele väga ilmseteks, nt kui noored oli Las Vegases ja tarbisis seal “maagilisi lootoseõisi”, mille tulemusel nad panid 5 päeva järjest, ilma vahepeal magamata, pidu ja rebisid naisi. Samuti poleks ju väga ebaloogiline, et peale nädalast narkotrippi hakkaks sulle tunduma, et Empire State Buildingu katusel asub Olümpos. Aga ükskõik, mis nurga alt filmi vaadata- heaks see ei muutu nagunii.

Advertisements

4 Responses to “PERCY JACKSON & THE OLYMPIANS: THE LIGHTNING THIEF”

  1. Guido Mukk Says:

    ou my good.

  2. Percy näitlemise fotodega illustreerimine on hea 🙂
    kas vähemalt eriefekte või muud määdzikut antakse?

  3. It-osakonnale on füüri korralikult lastud. Korraliku Hollywoodi tasemel eriefkte ja võluelajaid on rohkem kui küllaga.

  4. Katniss Thalia Everdeen Says:

    Kujutad ette, Percy Jackson’il on järg! KUNA PERCY JACKSON ON RAAMATUSARI! Ja hea raamatusari, mitte nagu see saast mis kinodes oli. Ma hakkagi raamatust rääkima, te ei tunneks seda niikuinii ära. Pole ka ime- Direktor Chris Columbus rääkis, et ta pole raamatut lugenudki! (Väike vihje: Luke ei sure esimeses raamatus ja ta töötab Kronose jaoks… ja minu nimest: Thalia on väga tähtis tegelane, keda filmis ei olnudki)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: