THE WOLFMAN

Huntmees imdb’s

UK/USA

2010

lavastaja Joe Johnston

osades Benicio Del Toro, Emily Blunt, Anthony Hopkins, Hugo Weaving jpt.

Neljakümnendate õudusfilmi The Wolf Man uusversioon The Wolfman on ambitsioonidega film. Lõviosa Hollywoodist väljaimbuvatest õudusfilmidest on kuritegelase poolest väga must-valged: paha on paha, sest ta on paha. Mõni üksik film vaevub paar sõna poetama, miks paha on paha, kuid üldiselt tapja lihtsalt tapab. Huntmees on pööranud pilgud ajalukku, õudusteoste algusaega, kus lisaks õõvale on oluline ka pahategelase sisemine võitlus.

Kuid film jääb oma ambitsioonidele alla. Filmi tempo lonkab mõlemat jalga- kolmveerand linateost ootad igavledes, et midagi juhtuma hakkaks. Ja kui lõpuks juhtuma hakkab, siis tuleb äktsionit kiiresti uksest-aknast ning sama äkitselt on film ka läbi. Päris tüütu oli ka pidev täiskuu fookuses näitamine. Okei, esimene kord on päris mõjuv. Teine kord ka. Peale kümnendat täiskuu manamist ekraanile läks asi juba tüütuks kätte.

Lisaks veel libahuntide väljanägemine- piinlik, piinlik ja veelkord piinlik. Nii võltsi väljanägemisega CGI-hundid panid hirmutamise asemel pigem muhelema. Pigem oleks võinud Benicio Del Torole lihtsalt paar lisakarva näole ja kätele liimida ning tulemus olnuks kordades mõjuvam.

Advertisements

One Response to “THE WOLFMAN”

  1. Selle filmi tegijate jaoks oligi suur sõna see, et nad ei kaustanud CGI’d vaid traditsionaalseid nuku valmistamise viise 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: