ALICE IN WONDERLAND

Alice imedemaal imdb`s

Ameerika Ühendriigid

2010

lavastaja Tim Burtön

osades Mia Wasikowska, Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Anne Hathaway jt.

Cinamoni Imedemaa Alice`t vaatama asudes tahtsin saada vastuse kahele küsimusele:

1. Kus on parem 3d, kas Plazas või Cinamonis?

2. Kuidas klapivad kokku Tim Burton ja it-osakond?

Alustame algusest elik eepilsest võitlusest kahe kino vahel. Üks mustab teist ja teine sarjab esimest. Ühe Plaza härrase “Miks Kokakoolaplaasa kolmtee on hea ja Cinamoni oma halb” esseed lugedes tuli tunne, et olen sattunud lasteaeda. Labane värk. Minu üliterav silm kahe kino pildil erilist vahet ei näe. Värviline virr-varr tükib silma igas saalis. Ehk ainult Cinamonis üliereda ekraani puhul peegeldus valgus vähe vastu. Kuid samas on Cinamoni kerged prillid ninale ja kõrvadele umbes 39 korda mugavamad. Niisiis 1-1 viik ja kõik võivad rõõmsalt koju minna. Mina eelistaks ehk Cinamoni, seda just prillide pärast.

Nüüd asume teise küsimuse kallale. Tim Burton oma varasemates filmides arvuteid liialt palju ei kasutanud- Charlie šokolaadivabrikus oli mõnevõrra eriti juustust kompuutriga loodut, aga muidu on lavastaja vanakoolimehena eelistanud rohket grimmi, rohkeid makette ja muud säärast trääsa. Niisiis astus Tim Burton uude ajastusse ja see samm tegi filmilähilukku päris sügava jälje. Film on värviline ja särav, laveerides visuaalse geniaalsuse ja värvišoki piirimail. Avatar oma värvilisuses ja külluses on võrreldes Alice`ga  kui must-valge linateos. Burton on arvutite kaasamisega kui tammi tagant vabanenud ja sai antud filmis kõik fantaasiaviljad linale toodud. Kui Alice kõrvale jätta, siis polnud imedemaal mitte ühtegi nö tavalist tegelast.

Kuigi filmi eel räägiti ette-taha Johnny Deppist, siis tegelikuks staariks osutus Helena “hiigelpea” Bonham Carter. Naine sai kurja Red Queeni rollis särada algusest lõpuni ja varjutas kõik ümbritseva. Ka erinevad loomad olid ägedad. Õhus hõljunud naerunäoline karvapall-kass, vesipiipu pahviv Alan Rickmani häälne röövik, hull jänes, mitte-hull jänes, koerad, konnad, ahvid, sead, siilid, hiired- kõik elajad olid väiksema või suurema kiiksuga. Põhilised naljadki olid seotud loomade piinamisega- mul tuli näiteks iga kord muie näole, kui vaatasin lossis küünajalgade rollis olnud ja pidevalt värisenud ahve või siil, kes osales golfimängus pallina.

Kuid siiani jääb õhku küsimus, millal tuleb 3d film, millel on mingitki vähegi arvestavat sisu. Kui filmimaailm (siinkohal ma mõtlen Hollywoodi) tüürib sinnapoole, et  kogu raha antakse prillidega it-poistele ja stsenaarium on teisejärguline, siis on küll perse majas.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: