OSCARI GALA 2010: LIVE

Oscarid on filmimaailma suursündmus ja mis filmiblogi see oleks, kui ma sellest juttu ei teeks. Niisiis võtan ma Oscarite jagamise kõrvale läpaka kätte ja proovin samm-sammult muljeid jagada.

2.00 Kaks tassi kohvi pluss väsimus mõjusid mulle eriti halvasti. Käed värisevad nagu Parkinsonitõvesel Michael J Foxil. Üldiselt on kõik valmis: tuju on hea, Plaza sviit on rahvast täis, Pro7 mängib ekraanil ja pudel veini ootab avamist. Võime alustada.

Tänavusel Oscari gaalal on kaks suurt küsimust:

1. Kas tänavusest aastast tuleb Avatari või Piinakambri aasta?
2. Mis on tänavuse aasta teema? Eelmine aasta temaatikaks oli näiteks homohala, kus iga neljas laval käinud inimene valas pisaraid homoseksuaalid raske saatuse pärast. Paar aastat tagasi oli mustanahaliste aasta ja nii edasi. Vaadates õhtujuhte- Martinit ja Baldwinit- siis võiks tänavuse õhtu teemaks olla ebaõnnestunud näitlejate aasta: sellisel juhul korjaks Oscarid Bridges ja Bullock. Saab näha.

2.20 Maailma kõige võltsima naeratusega saksa tüüp ajab staaridega juttu. Theron ja Farmiga andsid mehele julmalt korvi- hah, paras. Ma ka ei tahaks nii tüüpilistele küsimustele vastata.

2.30 Preili Mulligan juhib hetkel kõige kenama naisstaari võistluses.

Ja Mr. võltsnaeratus saab järjepidevalt staaridelt korvi ja hakkab tujust ära minema. Kurdab, et just tema ümbruses on auk, kuhu keegi ei tule ja ajab põhiliselt iseendaga juttu.

2.40 Lõppeks sai mr. võltsnaeratus ka paar kuulsust kaamera ette. Nii Tarantino kui ka Cameron on näoga “pagan, ma ei taha sinuga rääkida.”

2.54 Michael Haneke näeb välja nagu kodutu troll.

3.00 Ja ongi punase vaibaga kõik. Kuhu jäi Heidi Klum? Tuju langes kohe paar pügalat.

3.05 Valehäire. Saksa härrasmees viskas püssi põõsasse, aga Ühendriiklased võtsid asja üle ja staarid käivad järjest mikrofoni ees jutlemas. Keegi kahjuks eriti kildu ei rebi ja käib tüüpiline mulliajamine. Clooney sebib kõike, mis liigub. Morgan Freeman on kohal kahe naisega- kuramus, ta on ju 90.

3.13 J.Lo: “Hea kleit on selline, milles saad kõndida.” Tark naine oled.

3.14 Sarah Jessica Parker ja Vera Farmiga on seni kõige kenamad naised üritusel. Nad on ju 40+, fuck, kas mul on probleem?

3.16 Reklaamid on iga 4 minuti järel ja ma ei liialda. Täiesti perses. Kui ma ühe korra veel Rihanna plaadi reklaami näen, siis ma hakkan märatsema.

3.24  On see Godzilla? On see Dinosaurus? Ei, see on parima naisnäitelja nominent Gabourey Sidibe.

3.30 Tõtõtõtõtõtõõõtõtõõõõõ. Oscari gala 2010 algas.

3.31 Neil Patrick Harris aka Barney “Legendary” Stinson avab show mõttetu kabareeshitiga. Polnud naljakas. Aga publik vägistas mingi hädise aplausi välja.

3.34 Laest laskuvad alla õhtujuhid Martin ja Baldwin. Mehed rebivad nalja sellise tempoga, et ei jõua kirja panna. Sitaks naljakas on. Hommikul laksige sisse http://www.youtube.com ja vaadakse. Õhtu suurüllatus on sündinud- Martin ja Baldwin on ägedad õhtujuhid.

M:”Igal aastal valitakse nominendid 3000 kandidaadi seast.”

B:”Ja lõpuks valitakse Streep.”

M:”Kelle lõpuks Oscarit ikka ei anta.”

Avatarile ärapanemine oli vein-ninast-välja laks ja juudinali on ka hea. Väga hästi kirjutatud ja esitatud 10 minutit.

3.44 Esimene auhind- parim kõrvalosa. Waltz sätib juba lipsu sirgeks, sest mehe Oscar on kindel. Eks seepärast on see kuldmehike ka õhtu esimene, sest pinget pole.

3.49 Ja võitja on…Waltz.

3.57 Parim animatsioon. Nominentide tutvustus on taaskord täiesti kuld. Upi võit peaks üsna kindel olema.

3.58 Ja võitja on Up. Seni siis üllatusteta.

4.01 Kaks tobedat ja tundmatut näitsikut tutvustad sisse kategooria “Parim laul”. Kõik lood on tundmatud välja arvatud Taneli Padari esitatud New Orleansi laul, mida tuleb enne igat Plaza seanssi vähemalt kaks korda.

4.03 Okei, võitis laul filmist Crazy Heart nimega The Weary Kind. Ei oskagi midagi selle kohta öelda peale selle, et laulu üks autoritest on James Cameron või tema kaksikvend.

4.11 Baldwin:”Oscarite jagamise õhtu- suurim õhtu Hollywoodis pärast eilset õhtut.” Polnud naljakas.

4.12 Tina Fay ja Robert Kaine Juunior annavad auhinna parimale originaalstsenaariumile. «The Hurt Locker» vs«Inglourious Basterds» vs «The Messenger» vs «A Serious Man» vs «Up».

4.15 Hurt Lockerile tuli esimene võit- esimesed märgid on õhus, et tänasest õhtust tuleb Hurt Lockeri õhtu. Minu meelest oli see eelmise aasta parim film ja sestap mul midagi selle vastu poleks. Kõik kõned on seni olnud äärmiselt igavad. “Aitäh, bläbläblä, pühendan auhinna Lähis-Idas surnud sõduritele, bläbläblä.”

4.21 Austusavaldus John Hughes`le ja mul hakkab vein otsa saama.

4.30 Zoe Saldana ja Carey Mulligan annavad auhinda üle. Mind isegi ei huvita, mis kuldkujusid nad üle annavad. Saate aru, Zoe Saldana ja Carey Mulligan. Koos. Laval. Saldanal kelmikalt jalga paljastav kleit. Uuuhhhhhh.

4.39 Ben Stiller sinise Avatari na`vina. Geniaalne! Taaskord youtube`i laks.

4.40 Parim make up- Star Trek. Jeahh! Antud kosmoseodüsseia oli kindlasti üks eelmise aasta alahinnatuimaid filme- vähemalt saadi mingigi kujuke koju. Asi seegi. Ma just praegu mõistsin, et keegi ei suuda iial nii pikka jutujoru lugeda nagu ma siin kirjutan.

4.50 ESIMESED PISARAD! Preciuse mustanahaline mees-stsenarist ähib mikrofoni nagu pornonäitleja, on sõnatu ja teeb maailma kõige mõttetuma kõne.

4.51 Steve Martin:”I wrote this speech for him.”

4.55 Parim naiskõrvalosa. Vera Farmiga ja MILFPower FTW!

4.59 Aga huuj. Võib suitsule minna, sest Mo`Nique pisaraid küll ei taha näha. (TEISED PISARAD)

5.09 Käisin suitsul, aga vahepeal sai Avatar mingi Oscari. KOLMANDAD PISARAD tulid ka ära. Üldiselt tundub, et tänase aastate teema on siiski Precious ja nutvad (enamasti korpulentsed) mustanahalised.

5.10 Parim kostüüm- “Young Victoria” eest naisele, kellel on juba varasematest aastatest kaks kuldkuju kaminasimsil. Igav. Vein sai kah otsa.

5.25 Hurt Lockerile teine Oscar sound editingi või mixingu eest. Nagunii keegi vahest aru ei saa, nii et pohh.

5.26 Okei, nüüd tuleb sound mixing, aga nominendid on samad ja võitja on sama ja samad härrad tulid ka lavale. Kus on asja point teab ainult jumal ja James Cameron.

5.35 Sandra Bollocks vuristab ette, et parim operaatoritöö oli filmis Avatar. Mida kuradit tegi operaator filmis Avatar? See oli ju it-osakonna poolt kokku klopsitud. Et kummalist otsust varjutada tuuakse lavale kiilakas kitarrivirtuoos ja meenutatakse lahkunuid filmimaailmastaare. Ja kohe otsa ka reklaam number 83.

5.50 Maailma kõige uimasem muusika + moderntants- pool sviidist jäi magama. Piinarikkad 10 minutit lõpetavad J.Lo ja Jake Sully, kes annavad parima muusika auhinna Up`ile. Auhinnatud noormees räägib nii kiiresti, et pool sviiti ärkab üles.

5.54 Koristaja tuleb niisket põrandat kuivatama, sest parimate visuaalide elik eriefektide auhinda tulevad üle andma Gerard Butler ja Bradley Cooper. Ja kuldfallos läheb Avatarile.

Hetkeseis: Avatar 3, Piinakamber 3, Precious 2 ja Up 2. Päris tasavägine andmine. Ja reklaam kohe otsa. Õõõõhh.

6.00 Pauguga alanud gaala hakkab uimaseks ja uniseks kiskuma.

6.04 Parim dokfilm, ja ühtlasi ainuke dokfilm ma nominentides näinud olen, oli 2009. aastal the Cove. Delfiiniaktivist Richard O´Barry tõstis üles plakati numbriga, millele helistades saab nende tegevust rahaliselt toetada ja kaamera tõmmati 0,o1 sekundiga meeste pealt minema.

6.08 Parim filmitöötlus- Hurt Locker. Taaskord totaalselt mõttetu kõne. Ühel päeval kuulsin, et Hurt Locker on Iraagis viibivate sõdurite üks lemmikfilme. Niisiis võivad kõik need härrased, kes filmi ebareaalseks peavad, kohvile minna. Noh, lihtsalt remark.

6.16 Asjatundjad arvasid, et parima võõrfilmi Oscari pärast võitlevad Valge Lint ja Prohvet. Aga teist aastat järjest võitis üsna tundmatu film nimega The Secret in Their Eyes (El Secreto de Sus Ojos). Hmm, seda filmi pole vist keegi peale akadeemia näinud.

6.25 Pfeiffer, Farmiga, Moore, Farrell ja Robbins tutvustavad sisse eelmise aasta viite parimat meesnäiteljat akadeemia arvates. 4 südamlikku, aga kuradima lohisevat kõnet + Robbinsi naljakas kõne sellest, kuidas Freeman võtetel ütles talle “Äkki, teeksid mulle kohvi, Ted”. Bridges hakkas juba Pfeifferi kõne ajal nutma ja sestap suutis habemik end laval tagasi hoida ja pühendas aja räuskamisele. Lahedaim ja spontaanseim kõne seni. PS: Kate Winslet on esimene auhinna väljakuulutaja, kes ütles “The winner is…” asemel “Oscar goes to…”

6.40 Protseduur on sama- viis kaasnäitlejat kostavad paar head sõna nominentide eest. Keegi võiks neile helistada ja öelda, et Eestis on kell juba 6.40 ja keegi ei viitsi mulli-ajamist kuulata. Andke see Oscar juba Bullockile ära! Pagan, ma olen terve öö olevikku ja minevikku segamine kasutanud. Piinlik.

6.48 Ja Bullock võitiski. Eriti üllatustevaba tseremoonia täna. Ühel õhtul saada Kuldne Vaarikas ja Oscar- respekt!

6.54 Feministid üle maailma heidavad rinnahoidjaid seljast ja raseerivad end erilise päeva puhul, sest parim lavastaja anno 2010 on naine. Endine miss Cameron võttis Oscari ja Avatar pandi paika.

7.00 Ja jõuamegi õhtu suurima küsimuse juurde: Kas võidutseb sisutühi arvutigraafika või film? Tom Hanks tuleb lavale ja ütleb 5 sekundiga “Oskar läheb filmile Piinakamber”. Paistab, et ürituse ajakava on täiesti umbes.

Vähemalt läks Oscar õigele filmile ja lõpp hea, kõik hea. Jeahh, Ninja Robot on rahul.

Martin: “This show was so long, that Avatar takes place in the past.”

Eesriie, arvuti kokku ja magama.

Side lõpp.

5 Responses to “OSCARI GALA 2010: LIVE”

  1. Kui palju teid on seal plazas hetkel?

  2. Mingi.. 30 ringi ehk

  3. Ma isegi loen.. samal ajal suhtlen filmiveebi jutukas.

  4. “Hmm, seda filmi pole vist keegi peale akadeemia näinud.”

    See on nüüd kerge liialdus. Oli minu jaoks juba enne suurt kuldmeeste jagamist aasta viie parema filmi seas või piirimail.

  5. Vähe liialdasin tõesti. Mul oli miskipärast tunne, et El secreto de sus ojos on nagu see eelmise aasta Jaapani film, mida polnud auhinnagala ajaks põhimõtteliselt mitte keegi peale akadeemia näinud.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: