I LOVE YOU PHILLIP MORRIS

Ma armastan sind Phillip Morris imdb’s

USA/ Prantsuse

2009

lavastajad Glenn Ficarra ja John Requa

osades Jim Carrey, Ewan McGregor, Leslie Mann, Rodrigo Santoro jpt.

Tõsielusündmustel põhinev romantiline komöödia. Ontlik pereisa Steven otsustab peale autoavariid kapist välja tulla ja avalikult mehi trukkima hakata. Kuid luksusliku homoelu elamine pole naljaasi. Iga kuu peab muutuva moega kaasaskäivaid rõivaid ostma ja kulda-karda kokku ajama. Nii hakkab Steven raha kokku kühveldama erinevate pettuste ja pattustega ning satub peagi Rootsi kardinate taha. Ühel päeval  leiab Steven trellide ja müüride vahelt mõtte- ja orientatsioonikaaslase Phillipi ning peagi on Steven taas pillava elustiili nõiaringis.

Esiteks tekitab filmi nimi minus ikkagi kummastust, kuidas tobetolerantsed Ameeriklased selle läbi lasid. Ma armastan sind Phillip Morris on ju kukesammu kaugusel nimedest I love you Lucky Strrike ja Las ma pahvin sind kopsu, Marllboro.

Teiseks on tore näha, et kunagine kumminägu Jim Carrey on samm-sammult sammumas tõsiseltvõetavuse poole. Okei, antud film pole küll Eternal-Sunshine-of-spotless-mind-tõsine, kuid tsipake oli tegelaskujus mitmeplaanilisust, mille Carrey välja kandis. Kuigi antud filmis tegi Jim siiski oma kurikuulsaid Ace Ventura lõustasid, kuid ainult viivuks ja see ei hakanud häirima. Minu silmis, kes ma homodega puutun kokku ainult Ringvaadet ja Marko Reikopi nähes, ongi omasooiharad säherdused kelkivad ja veiderdavad. Või siis Ewan McGregori sugused hellad mehed, kes lähevad tugeva tuule käes pooleks. Ühesõnaga näitlejad mängisid neile elu ja stsenaristide poolt kätte antud stereotüübid nunnult välja.

Kolmandaks- lugu ise oli üllatavalt kaasahaarav ja mõnusate süžeepööretega. Kuid eks see kipu elus nii olema, et saatus või jumal või kesiganes neid asju meil siin korraldab on parem stsenarist kui mõni stsenarist. Naer, nutt ja mõtlemapanevus jalutavad käsikäes mööda valget kinolina.

Neljandaks- mismõttes kannab Steven Jay Russel korduvate põgenemiskatsete ja pettuste eest 144-aastast vanglakaristust? 144-aastat. 144. Kui ma Eesti läheks ja õhkaks Toompea, siis ma ei saaks ka nii palju.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: