HOW TO TRAIN YOUR DRAGON

Kuidas taltsutada lohet imdb`s

USA

2010

lavastajad Chris Sanders ja Dean DeBlois

eesti keeles teevad häält Mikk Jürjens, Raimo Pass, Tõnu Oja, Liisa Pulk jne.

Kunagine võitlus kahe animatsioonihiiu Pixari ja Dreamworksi vahel oli päris humoorikas, kuid samas ka labane. Seda just Dreamworksi poolt vaadatuna. Noh, teate küll. Pixar tegi filmi putukatest ja Dreamworks samal aastal sipelgatest. Pixar tegi filmi kapis elavatest kollides ja Dreamworks tegi filmi kollidest, kes elavad soos. Pixari tegi kalafilmi, Dreamworks haifilmi. Pixar tegi filmi rotist, kes läbi kanalisatsiooni satub kokkama ja Dreamworks filmi mingitest loomades, kes flushivad away.

Viimastel aastatel on toimunud murrang. Sellal kui Pixar hakkas tegema lastefilme, millel on üsna mõjuv täiskasvanulik ja sügav alatoon jätkab Dreamworks vanaviisi. Kuid ei saa öelda, et sellel vanal ja sissekäidud rajal otseselt midagi viga oleks. “Kuidas taltsutada lohet” jätkab sealt, kus kompanii “Kung Fu Panda” ja “Koletised versus tulnukad” animatsioonidega pooleli jäädi. Lõpus ja lapsik äktsion, mis on vürtsitatud väikese huumoripipraga.

Noor ja saamatu viikingpoiss Kokutis, keda mitte-animeeritud-filmis mängiks arvatavasti Michael Cera, tunneb, et on valel ajal ja vales kohas. Sellal, kui kogu küla meesviikingpere on 2.40 pikad mehepurakad, kellele 30 meetriste lohede tapmine on lapsemäng, ei suuda Kokutis midagi korda saata. Pigem vastupidi- kõik, mida poisi käed puudutab, muutub kaoseks ja kukub läbi. Ühel ööl, kui lohed taaskord kohalikku mängiküla ründavad, suudab Kokutis enda kivikahuriga tabada ühte taevas lendavat olendit. Kuna külas ei keegi poissi ei usu, läheb ta metsa ise otsima, kuhu lohe kukkus. Lohe leidnud tekib kahe erinevast liigist olendi vahel omalaadne sõprus.

Cressida Cowelli raamatul põhinev Draakonitaltsutamise on tervikuna päris hästi õnnestunud, seda suuresti just väga reaalse (3d) pildi poolest.  Lohe seljas kaljude vahel lendav Kokutis annab palju reaalsema lendamistunde, kui lohe seljas lendanud Avatari Jake Sully seda tegi. Võrdlus Avatariga on tegelikult vägagi kohane, sest nii mitmedki stseenid oli Cameroni filmiga pea identsed. Noh, just noodsamad lohelennud. Vahepealt tekkis tahtmine karjuda “äkki seod ka oma patsi lohe patsi külge.” Aga patsid õnneks ei ühildunud ja hea oligi. Ühesõnaga perefilmile tüüpiline lapselik lugu, palistatuna üllatavalt realistliku ja kaasahaarava pildiga. Kui 3d animatsioonide tulevik on selline, siis mina olen väga rahul. Ka dubleerijatele viskaks patsu- saareaktsendiga Tõnu Oja on üks säravamaid dubleeringuid läbi aegade.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: