THE CRAZIES

Hullud imdb`s

Ameerika Ühendriigid

2010

lavastaja Breck Eisner

osades Timothy Olyphant, Radha Mitchell, Joe Anderson, Danielle Panabaker jt.

Sellal kui rahabossid käisid HÕFFil filme kaemas, promenaadi öölokaalides kokteile manustamas ja hotellide pehmete linade vahel magamas, olin mina kodus ja sepistasin plaane. Esimene plaan oli sms-laenu võtta ja ka Läänemaale lennata. Kuid HÕFFi pärast laenuorjusesse sattumine oleks pea sama tobe nagu tossude ostmise pärast võlgadesse jäämine a la Nõia-Ints. Niisiis tuli jääda teise plaani juurde ja teha kahe loengu vahele jäänud ajavahemikul NRÕFF- Ninja Roboti ÕudusFilmide Festival. NRÕFFi filmide valik oli küll üsna kesine (loe: 1 film) ja külastajaidki oli üsna vähe (loe: 2), kuid raskel ajal asi seegi.

Mul on alati olnud unistus, et ma satun koos kaaslasega tühja kinosaali ja seal “kudrutaks” temaga. Neljapäeva pärastlõunal Cina..khmm..Solaris Kinno minnes tekkis selleks harukordne võimalus- suures saalis olingi ainult mina ja mu kaaslane. Kuid kahjuks oli mu kaaslaseks seekord kursavend Margus ja seetõttu jäi unistus teostamata ja pidi filmile keskenduma, milleks oli uusversioon 1973. aasta õudusfilmist the Crazies.

Film kolme lausega: Lennuk kemikaalidega lendab väikelinna läheduses järve, kust elanikud ammutavad joogivett. Kõik, kes vett joovad muutuvad zombilaadseteks inimvaredeks ja asja tuleb lahendama kõrvuni relvastatud sõjavägi. Väikelinna šerif püüab koos abišerifiga päästa ennast ja oma naist.

Mulle tänapäeva Hollywoody õudusfilmid ei meeldi. Tobedad tegelased, kelle surma sa ootad juba peale esimest veerandtundi, klišeed, mõttetud pahategelased ja nii edasi. Ütleme nii, et tavaliselt on mu pettumus sama suur nagu Eesti David Hasselhoffi fännidel, kes internetiribale hoff.ee sisse toksides ei leia sealt galeriid karvasest rinnast vaid õudus- ja fantaasiafilmifestivali kodulehe. Ajab närvi küll. Kui Hullud oli hoolimata oma väikestest vigadest meeldiv üllatus.

Näiteks muutusid vett joonud inimesed flegmaatilisteks inimkollideks. Näiteks vett joonud mees, kes SPOILERI ALGUS rahulikult lukustas oma naise ja lapse kappi, pani maja põlema ja hakkas leegitseva maja ees vilistades muru niitma SPOILERI LÕPP. Igatahes kriipim staff kui usainboltlikult jooksvad ja dzakknorrislikult võitlevad inimvared, mida pahatihti filmides näha võib. Ja tegelasedki olid kuidagi sümpaatsed. Üheaegselt verejanuliste inimvarede ja sõdurite vastu võidelnud väikelinna šerif, tema nägus arstist naine ja hoburauavuntsidega abišerif pole midagi ennenägematut, aga pagan, nad olid usutavad ja nende vastu tekkis mingi sümpaatia.  Asi, mida ei ükski “noortekamp läheb kämpima ja kollid tulevad” film ei suuda tekitada. Lisame paar meeldejäävat “oh, sellist asja ma polegi õudusfilmis varem näinud” stseeni ja kokku võinuks tulla väga tugev õudusfilm.

Kuid kahjuks ei suutnud filmitegijad lõpuni vastu panna löömazombidele ja “muusika äkki valjuks ja inimesed hüppavad kinos toolilt üles” ahvatlusele, mis tõmbas üldmuljet tsipa alla. Kuid muidu väga korralik plaksumaisiõudusfilm.

Advertisements

4 Responses to “THE CRAZIES”

  1. Nõrk katse enda laiskust vabandada! Isa Pjotr näiteks sõitis kohale minu autos, magas kopikatki maksmata Fletchu&Paranoiadisco üüritud toa põrandal, sai tasuta Onu Kalverilt kaks üleliigset piletit ja joogikraami luutis.

    Ainuke kord kui nägin teda oma raha kulutamas oli hamburgeri putka juures.

  2. Heheh, järgmine aasta hakkad varakult säästma või siis täpselt nagu Metsavana siin pakkus, tuled tema ja Onu Kalveri kulul. 😀

  3. “Loll on see, kes vabandust ei leia”

    vanarahvas

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: