NUKITSAMEES

Nukitsamees imdb`s

Eesti

1981

lavastaja Helle Karis

osades Egert Soll, Ülari Kirsipuu, Ines Aru, Ita Ever jne.

Nagu mu postitussagedusest välja võib lugeda, ma viimastel nädalatel kinno suurt pole jõudnud. Ilmad on ilusad ja töö väsitab ja nii edasi vabandused, teate küll.

(siin peaks olema mingisugune metafooridest pungil tekst, mis sujuvalt viib jutu filmini Nukitsamees)

Mul on Eesti filmidega omalaadne suhe. Õigem oleks küll öelda, et mul pole Eesti filmidega suhet, sest kõiksugu miljon korda näidatud klassika on mul nägemata. Ka Nukitsameest ma enda mäletamist  mööda polnud tervenisti näinud. Või siis oli mu aju meenutused antud filmist seal leiduva õõva pärast ära kustutanud. Samamoodi ma ei mäleta midagi sarjast Pätu, aga mu ema rääkis mulle, et ma olin selle sarja ajal alati diivani taga peidus, sest see oli rämedalt õudne. Mõelge ise- nähtamatu ja tundmatu olevus tõstab toas asju ringi ja lõhub neid. Kriipim staff kui 99% tänapäeva õudusfilmidest.

Aga räägime siiski Nukitsamehest. Olav Ehala laulmatute ja mängitamatute lauludega palistatud lugu hoolivusest ehk ka väikesest sarvikust võib saada inimene. Või siis lugu sallimatusest. Väikesed lapsed on voodi ümber ja konstateeriva: “Üks inimene ei saa nii pruuniks päevitada, ta pole õige inimene”. Lõpuks nüditi sarvikul sarved maha ja tehti metslasest korralik linas ringi lippav Eesti noorik. Integratsioon missugune.

Hämmastav on see, et kõik filmis kõlavad laulud on siiani rahva seas populaarsed. Ehala viskas oma kandle märklaua pullisilma. Eks sellele aitab kaasa ka see, et nõukogude-eestlased omaloomingu viljelemisega väga silma ei paistnud ja iga tüüp, kes ei raiunud tobedaid kavereid, on kõrget viit väärt. Näiteks iga kord kui telekas on Jüri Ratas, hakkan ma ümisema “Päääääikeseratas, päääääikeseratas, üks-kaks-kolm”. Alles selle filmi ajal ma adusin, et tegelikult pole seal laulus mingit numbrite loendamist.

Aga digitaalselt kohitsetud pilt oli küll suurepärane. Nagu uus. Peaaegu.

Advertisements

One Response to “NUKITSAMEES”

  1. räme spämm, aga kui huvi on tasub hääletada
    http://www.doodle.com/xnkxtaxdtqfvk5tm

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: