ROBIN HOOD

Robin Hood imdb`s

Ameerika Ühendriigid

2010

lavastaja Ridley Scott

osades Russell Crowe, Cate Blanchett, Mark Strong, William Hurt jt.

Ridley Scott muutis kõigi mälumängurite elu raskeks. Kui varem oli Kuldvillakus küsimus “Antud Ridley Scotti filmis sureb vana kuningas ja troonile tuleb noor ning tropp valitseja. Uue valitseja võimu all satub übersõdalane põlu alla”, siis oli vastamine lihtne ja sai öelda “Mis on Gladiaator.” Nüüd on vastuseid kaks  ja mine sa võta kinni, kumba filmi mõeldakse. Linna peal liiguvad igatahes jutud, et Ivo Linna, Indrek Salis ja Jevgeni Nurmla on väga pissed.

Tegu on niisiis Robin Hoodi sünnilooga, a la Batman Begins. Olgem ausad, laante vahel ratsutavast vibukütist, kes laseb vibu ja röövib rikkaid ja on heategija, polnud haisugi. Vibu lasi Russel Crowe umbes-täpselt 3 korda ja lahingutes trippis Robin Longstride hoopistükkis haamriga ringi. Haamriga! Umbes sama jabur nagu Edgar Savisaar, kes hoiab ise oma vihmavarju. Ühe korra rööviti küll kirikuvanker, aga noh, see pole see. Pateetiline “Robin su surnud isa oli vinge visionäär, kes tahtis riiki demokraatia tuua ja sa mine ja räägi mäe otsas ja kõik sõdurid ja kuningad kuulavad sind” pask oli kohe päris piinlik.

Tegelikult oli häirivaid faktorid veel. Miks olid kõik prantslased tropid? Mis mõte oli Nottinghami Šerifi tegelaskujul? Miks nägid prantslaste sõjalaevad välja nagu sõjalaevad teisest maailmasõjast? Film oli küll igati professionaalne ja korralike lahingustseenidega ja äge, kuid sellist õiget minekut ei saadud kuidagi üles. Gladiaatori suguseks suurfilmiks polnud piisavalt stoorit ja mõnusalt ladna ajaviitefilmi kohta oli lõbusust vähe.

Advertisements

2 Responses to “ROBIN HOOD”

  1. Seda, et kõiki prantslasi on kujutatud troppidena, nimetatakse realismiks.

  2. …ahingutes trippis Robin Longstride hoopistükkis haamriga ringi
    See keskaegne warhammer (Mälu järgi kasutati inglismaal rohkem küll siiski pickaxe-i, aga see selleks.) oli metallturviste vastu üks keskaja vihasemaid relvi. Kuna frentšide trumpkaardiks oli paksult metalli topitud sõdalased, siis klapib relvavalikuna paremini kui vibu….film ise oli muidugi sellest hoolimata jama ja J-i kommentaarile tahaks like-i panna.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: